hits counter
FNH_logga.png                                                             
 
Resultat KBI Resultat FKP
Hem Föreningen EU-projekt Distrikt Avel Registrering Hingstar Ston KBI/FKP Utmärkelser PR/Info allmänt FNH-Ungdom Aktiviteter Utbildningar Forskning Hästannonser Kontakt Länkar Kalendarium Hästdagar

Resultat KBI

Hingstar, ston och valacker som utfört godkända KBI 2017
Reg. Nr Namn Far Mor Ägare Postadress poäng Domare
22-13-5010 Bessman Bergakung 1883 Meja 23555 Anton Lundell & Irene Gidmark Stenstorp 8-9-10-9-9= 45 p PE
22-13-5092 Birk Kavaljer 1998 Ronja 23203 Dag-Henrik Arvidsson Bottnaryd 10-9-10-5-8= 42 p PE
22-13-5022 BJH Rolig Rolex 1937 Tyra 23467 Lennart Linsten Henån 9-9-9-10-10= 47 p SH
22-13-5013 Bjuck Bergakung 1883 Dundra 23606 KB Nyholmen Pålänge 8-9-10-10-9=46 p LG
22-13-5099 Bobby Bill Vrake 1994 Sol-Randi 23604 Malin Jeschke Sjöqvist Föseke 7-8-7-7-8=37 p CK & PK
22-13-0120 Bonita Bonzo 2011 Vivicka 23042 Linn Forsman Aplared 9-8-8-9-9= 43 p AM
22-13-0022 Cazandra Lazer 2025 Caramia 23637 Fam. Gustafsson Fotskäl 9-9-10-9-10= 47 p AM
22-13-5087 Cellini Halvar 2004 Celina 23161 Birgitta Lindvall Helén           Gimo 7-10-8-10-8= 43 p KB
22-13-5019 Dexter Dior 2019 Fanny 23660 Solveig Thorvaldsson Nybro 9-9-10-8-9= 45 p JP
22-13-0004 Duni Zoldat 1995 Docka 23415 Teresa Johansson Herrljunga 9-9-10-9-9= 46 p AM
22-13-0010 Duwa Fermsnäs Eld 2013 Diwa 23595 Elsa & Göran Klarin Eksjö 9-9-9-7-8= 42 p JP
22-13-5054 Emillo Rolex 1937 Emmy 23391 Emma Andersson Svanesund 9-10-10-10-10= 49 p SH
22-13-0110 Florina Odar 1859 Flora 22-06-0113 Sara Karlsson Vinslöv 10-9-8-8-9= 44 p TS
22-13-0019 Hedda Orion 1987 Harriet 23682 Petra Olsson Gällstad 10-9-8-10-10= 47 p AM
22-13-0093 Hedvig Frodo 2030 Hedda 23612 Cecilia Tolf Bettna 10-10-10-10-10= 50 p JG
22-13-5073 Helge Helman 2036 Geira 23647 Mathilda Adamsson              Grytgöl 9-9-10-10-10= 48 p SH
22-13-0077 Hera Respekt 2007 Åsbo´s Goa 23618 Ulrika Hellman Luleå 8-10-10-9-10= 47 p LE
22-13-0021 Hjördis Gutta 1960 Luna 22-06-0102 Peter Samuelsson Valla 8-9-9-7-9= 42 p JP
22-13-5114 Klöver Knekt Smedsmo Mynt N09-2097 Lauvåssvarta 23672 Linn Olsson Gräsmark 10-10-10-8-10= 48 p SH
22-13-5083 Knut Rolex 1937 My 22896 Linda Thool Göteborg 7-7-8-8-9= 39 p AM
22-13-5038 Krumelur Klenod 2015 Furia 23208 Christina Allansdotter Tidaholm 8-10-10-10-10= 48 p SH
22-13-5020 Leon Odar 1859 Isa 23149 Sara Zakrisson Slättåkra 10-10-10-9-9= 48 p KR
22-13-0118 Lotta Zoldat 1995 Loka 23336 Sven-Håkan Larsson Uddebo 9-9-9-10-10= 47 p AM
22-13-0112 Milla Vind 1942 Smilla 22-07-0073 Karolina Jöngard Blentarp 7-8-7-9-8= 39 p TS
22-13-5039 Mink Kavaljer 1998 Mira 23500 Erica Danielsson Sund, Åland 8-10-10-8-10= 46 p KB
22-13-5046 Miramis Kravall 2005 Rökstadtorpets Märta 23646 Tina Gerdien Norsholm 7-10-10-9-10= 46 p SH
22-13-5018 Mirex Rolex 1937 Alladina 22926 Christina Andersson Ellös 9-9-10-10-10= 48 p SH
22-13-0013 Mirexa Rolex 1937 Mirelle 23626 Mats Börjesson & Eva Jacobsson Moheda 8-8-9-8-8= 41 p JP
22-13-0062 Monett Helman 2036 Björkh. Gormina 23466 Kerstin o Folke Tageman Hällestad 9-10-10-7-10=46 p JG
22-13-5064 Nimbus Heirums Nils 1958 Bella 23032 Åsa Rehndell Tanumshede 8-7-7-7-7=36 p CK & PK
22-13-0106 Omega Rolex 1937 Odarbruna 23625 Birgitta & Peter Bernhardsson Romelanda 8-9-8-10-10= 45 p SH
22-13-0069 Polly Orion 1987 Prisma 23439 Caroline Dahrén Länghem 9-10-10-10-9= 48 p AM
22-13-0085 Preia Gutta 1960 Spira 23484 Kåre Gustafson Hällestad 9-10-10-9-10= 48 p SH
22-13-5060 Rask Rykt 1882 Svala 23511 Byske Skogstjänst AB Byske 9-10-10-10-10=49 p LG
22-13-0061 Roxanna Radix 2000 Vilma 23596 Eva Fredriksson Eksjö 9-8-8-7-8= 40 p JP
22-13-0059 Selma Hårleman 2037 Sally 22-09-0027 Per-Anders Axelsson Svenljunga 9-8-8-9-8= 42 p AM
22-13-0070 Signe-Liv Eloge 1903 Daga 23642 Rosita Smok Vårgårda 7-8-10-7-7= 39 p PE
22-13-5035 Sigtyr Sickel 1894                       Ackja 22-08-0050 Annelie Hägglund                   Upplands Väsby 10-8-10-7-8= 43 p KB
22-13-0050 Solstrimma Vrake 1994 Lysbläsa 23287 Ellen Norrby Gotlands Tofta 9-10-10-9-10= 48 p BT
22-13-0001 Stella Glim 2003 Saga 23401 Jenny Arnlind Skövde 9-9-10-7-9= 44 p PE
22-13-5012 Tilas Myklaren 2031 Tindra 23624 Linda Wahlström Skänninge 8-9-10-7-10= 44 p SH
22-13-0055 Tilda Kavaljer 1998 Tanja 23211 Caroline Strömberg Bodafors 9-9-9-9-9= 45 p JP
22-13-0054 Tilde Boké 1979 Lycka 22-09-0174 Nils-Erik Söderström Bispgården 9-10-9-7-10= 45 p MLi
22-13-0058 Titti Hasp 2035 Tova 23669 Familjen Ström Klippan 8-8-7-8-8= 39 p TS
22-13-0082 Torp-Mäta Takt 1896 Torp-Skruva 23560 Per Madestam Hjo 8-9-10-8-9= 44 p PE
22-13-5075 Torp-Tum Glomstadgutten 1975 Torp-Unita 22941 S Gustavsson/J Pålsson Vittsjö 9-10-10-10-10=49 p CK & PK
22-13-5011 Trozz Bozz 2023 Bossa 22866 Malinda Alriksson Alsen 9-9-9-8-10= 45 p MLi
22-13-5103 Tyr Zultan 1949 Sagmos Raya 23755 Jorulf G.& Ann Hege Rådal Hegra, Norge 8-9-10-8-9= 44 p PE
22-13-5115 Viktor Odin 1986 Vinga 22-06-0164 Susanne Rönning Arvika 9-10-10-7-10= 46 p SH
22-13-0115 Vittra Tofte 1938 Volly 23558 Familjen Ström Klippan 9-9-9-5-9= 41 p TS
22-13-0041 Zelma Zoldat 1995 Alma 23640 Emil Elsius Sätila 9-9-8-7-8=41 p AM
22-13-0081 Zota Våd 1908 Zanita 23212 Ulf Magnusson Sävsjö 8-8-8-9-8= 41 p JP
22-13-0014 Ämmy Myklaren 2031 Ädla 22742 Bertil Liljemark & Karin Rinberg Brunskog 9-10-8-8-10= 45 p HS /KL
Valid CSS!

Sidan uppdaterad 2017-11-05  Copyright: 2015-2020 All rights reserved