hits counter
FNH_logga.png                                                             
 
Resultat KBI Resultat FKP
Hem Föreningen EU-projekt Distrikt Distriktsaktiviteter Avel Registrering Hingstar Ston KBI/FKP Utmärkelser PR/Info allmänt FNH-Ungdom Aktiviteter Utbildningar Hästannonser Kontakt Länkar Kalendarium Hästdagar

Resultat FKP

Hingstar, ston och valacker födda 2013 som utfört godkända FKP 2016
Reg. Nr Namn Far Mor Ägare Postadress Poäng Domare
22-13-0006  Agnes Gimli 1965 Dahlia 23644 Anna Anund Gammalkil 3-4-3-4-5=19 SH
22-13-5033 Ante Vind 1942 Anja 23009 Åsa Zetterqvist Knäred 4-3-3-4-3=17 IW
22-13-5081 Arn Odin 1986 Djäknetösa 22730 Jan Fack Järvsö 4-3-3-4-3=17 LiG
22-13-0133 Bergastjärna  Ene-Blacken 1923 Stensli Maiken 22-09-0191 Ruben Backman Ekshärad 5-5-5-5-5=25 SH
22-13-5010 Bessman Bergakung 1883 Meja 23555 Anton Lundell Stenstorp 4-4-4-5-5=22 PE
22-13-5099 Bobby Bill Vrake 1994 Sol-Randi 23604   Malin Jeschke/Sjöqvist  Fröseke 5-4-4-5-5=23 IW
22-13-0022 Cazandra Lazer 2025 Caramia 23637 Fam. Gustavsson  Fotskäl 4-5-5-5-5=24 PE
22-13-0034 Dagny Rolex 1937 Elvira 23517 Agneta Adolfsson Mönsterås 4-5-5-5-4=23 ML
22-13-0079 Daisy Lipton Dami 22-04-0012 Michael Josefsson Korsberga 4-3-5-4-4=20 JP
22-13-5019  Dexter Dior 2019 Fanny 23660 Solveig Thorvaldsson    Nybro 5-4-5-5-5=24 TS
22-13-5051 Dumle Kravall 2005 Hilma 23690 Ida Sjöberg Nykil 5-5-5-5-5=25 SH
22-13-0004 Duni Zoldat 1995 Docka 23415 Ryasjö Hästgård Sexdrega 4-5-5-5-5=24 PE
22-13-0010 Duwa Fermsnäs Eld 2013 Diwa 23595 Elsa&Göran Klarin  Eksjö 4-4-5-5-5=23 JP
22-13-0099 Ebba Rolex 1937 Emma 23622 Eija Englundh Fagerfjäll 5-5-5-5-5=25 SH
22-13-5054 Emillo Rolex 1937 Emmy 23391 Emma Andersson Svanesund 3-5-3-5-5=21 SH
22-13-5016 Fias Odinson     Odin 1986 Fia 23590 Daniel Grenander Vallsta 3-3-3-3-4=16 PE
22-13-0110  Florina Odar 1859 Flora 22-06-0113  Sara Karlsson Vinslöv 5-5-4-5-5=24  TS
22-13-5055 Gröe Orion 1987 Gullmora 22010106 Elisabeth Larsson   Grästorp 3-3-5-4-4=19 SH
22-13-0019  Hedda Orion 1987 Harriet 23682 Petra Olsson Gällstad 4-5-5-5-5=24 PE
22-13-0093  Hedvig Frodo 2030 Hedda 23612 Cecilia Tolf Bettna 5-5-5-5-5=25 JG
22-13-0077  Hera Respekt 2007 Åsbo´s Goa 23618    Ulrika Hellman Luleå 5-3-5-4-4=21 LE
22-13-0029  Hicka Glomstadgutten 1975 Himla 22-07-0161       Johanna Engman    Niemisel 4-4-5-4-4=21 LE
22-13-5074  Hilding Bonaparte 1926 Hissa 23563 Eva Lena Grubbström    Jävrebyn 4-3-5-3-3=18 LE
22-13-5058 Himle Trygg 2040 Himla 23632 Åsa Lundqvist Kvänum 3-4-5-3-3=18 SH
22-13-0021  Hjördis Gutta 1960 Luna 22-06-0102 Peter Samuelsson Valla 4-5-5-5-4=23 JP
22-13-0117 Karamell Kavaljer 1998 Petra 22979 Robert&Carina Seidlitz Linköping 4-4-5-5-5=23 SH
22-13-0057  Kamira Kravall 2005 Semira 23580 Maria Svanfelt Sturefors 4-5-4-5-5=23 SH
22-13-5114     Klöver Knekt  Smedsmo Mynt N092097 Lauvåssvarta 23672   Linn Olsson Gräsmark 3-5-4-5-5=22 SH
22-13-5083  Knut Rolex 1937 My 22896 Linda Thool Göteborg 4-5-4-5-5=23 AM
22-13-5107  Loke Frodo 2030 Saga 23671 Katarina Söderström Jönåker 4-5-4-5-5=23  JG
22-13-5039  Mink Kavaljer 1998 Mira 23500 Christina Allansdotter Tidaholm 4-4-5-5-5=23  PE
22-13-5046  Miramis Kravall 2005    Rökstadtorpets Märta 23646  Tina Gerdien Norsholm 3-3-5-4-4=19  SH
22-13-5018  Mirex Rolex 1937 Alladina 22926 Kicki Andersson Ellös 4-3-4-4-4=19  SH
22-13-0013 Mirexa Rolex 1937 Mirelle 23626 Eva Jacobsson/Börjesson Moheda 4-5-5-4-4=22  JP
22-13-5030  Modig Orion 1987 Sessan 23468 K&T Stockman Götene 5-4-5-5-4=23  IW
22-13-0062  Monett Helman 2036 Björkhagens Gormina 23466 Folke Tageman        Hällestad 5-4-4-4-5=22  JG
22-13-5071 Mynt Rapid 1879 Munsita 23195 Backdala Hästgård Karlskrona 4-3-3-4-4=18  ML
22-13-5064 Nimbus Heirums Nils 1958 Bella 23032 Linnea Jonsson Rönneshytta 4-5-5-5-5=24 IW
22-13-0080  Njorun Glim 2003 Julia 23199 Emma Norén Moheda 3-4-4-4-4=19  JP
22-13-0134  Nyli Årolilja Vollaug Sölve N012143 Gjerde Svarta N092126 Mikaela Thyberg Arvika 3-4-4-4-5=20 SH
22-13-0106  Omega Rolex 1937 Odarbruna 23625  Birgitta Bernardsson Romelanda 4-4-3-5-5=21  SH
22-13-0069  Polly Orion 1987 Prisma 23439 C & F Dahrén Länghem 5-5-5-5-5=25 PE
22-13-0119  Rakel Tanke 2017 Reba 22-08-0186 Anna Costa Eskilstuna 4-5-5-5-5=24  SH
22-13-0061 Roxanna Radix 2000 Vilma 23596 Eva Fredriksson Eksjö 5-4-5-5-4=23  JP
22-13-0070  Signe-Liv Eloge 1903 Daga 23642 Rosita Smok Vårgårda 3-4-4-4-4=19 PE
22-13-0050  Solstrimma Vrake 1994 Lysbläsa 23287 Ellen Norrby Gotlands Tofta 5-4-5-5-5=24  SJ
22-13-5023  Thule Kavaljer 1998 Thelma 23474 Pernilla Adelsson Målsryd 4-5-4-5-5=23  AM
22-13-0055  Tilda Kavaljer 1998 Tanja 23211 Caroline Strömberg Bodafors 5-5-5-5-4=24  JP
22-13-0054  Tilde Boké 1979  Lycka 22-09-0174  A-C Strömberg/Holmlund Husum 5-3-4-3-4=19  AN
22-13-0082  Torp-Mäta Takt 1896 Torp-Skruva 23560 Per Madestam Hjo 4-4-4-4-4=20 PE
22-13-5075  Torp-Tum Glomstadgutten1975 Torp-Unita22941 Sigvard Gustavsson & Jan Pålsson Vittsjö/Stockholm 5-4-4-5-5=23  IW
22-13-0122  Troja Zoldat 1995 Tilly 23588 Johanna Andreasson/ Snärsbo´s Hästtjänst Mjöbäck 5-4-5-5-5=24  PE
22-13-5011  Trozz Bozz 2023 Bossa 22866 Malinda Alriksson Alsen 5-4-4-5-5=23  AN
22-13-5103  Tyr Zultan 1949 Sagmos Raya 23755 Jorulf G&A Hege Rådal Hegra, Norge 4-4-5-5-5=23  PE
22-13-5037  Viktor Dacke 2024 Valtra 23450 Linnéa Eriksson Norrfjärden 4-4-5-4-5=22  LE
22-13-0039  Vilja Dacke 2024 Lydia 23554 Lars-Olof Lundgren Blåsmark 3-4-5-5-4=21  LE
22-13-5007 Virgatis Gutta 1960 Vilja 23650 Anne-Lee Andersson     Vreta Kloster 4-4-4-4-5=21  IW
22-13-0063  Visla Helman 2036 Vittra 23579 Kerstin Tageman Hällestad 4-5-5-5-5=24  SH
22-13-5008  Vivar Viktig 2001 Vittra 23498 Anna Andersson Undersåker 3-3-5-3-3=17  PE
22-13-0081 Zota Våd 1908 Zanita 23212 Ulf Magnusson Sävsjö 3-3-3-3-4=16 JP
22-13-0041  Zelma Zoldat 1995 Alma 23640 Emil Elsius Sätila 4-5-4-5-5=23  PE
Valid CSS!

Sidan uppdaterad 2016-10-10  Copyright: 2015-2020 All rights reserved